721500 721500
  • 12-12-2020
  • Mathematics
contestada

4.5lb times $15 per pound

Respuesta :

Nebulite
Nebulite Nebulite
  • 12-12-2020

Answer:

$67.50

Step-by-step explanation:

You would just multiply 4.5x15

Hope this helps!

-AxekickNebulite

Answer Link

Otras preguntas

Born on February 15, 1820, in Adams, Massachusetts, Anthony was raised in a family that encouraged women’s education. From an early age, Anthony made her life's
Solve for X, Leave in simplest radical form
In which section of the decoration of independence is the purpose of government described
After school Sasha likes to make snack by mixing raisins and nuts in the ratio 3:5 when she checked cupboard today there were only 60g of raisins and 75g of nut
Solve the following system of Linear Equations:
Find the area of the figure. (Sides meet at right angles.)
C is the centroid of isosceles triangle ABD with vertex angle ∠ABD. Does the following proof correctly justify that triangles ABE and DBE are congruent?
Q1= 2coulomb Q2=2coulomb r= 2m a) What will happen if we double Q1? b) What will happen if we double the distance?​
Answer the following questions about the local government and state initiatives 1. What is an initiative and a referendum? 2. What are the are the arguments FO
3.15 g of nitrate is obtained from 1.35 g of metal oxide. Calculate the equivalent mass of this metal.