karensmith17
karensmith17
14-12-2020
Mathematics
contestada
$24 for five toys whats the unit rate
Respuesta :
NgShiYin
NgShiYin
14-12-2020
Answer:
$4.80 per toy
Step-by-step explanation:
5 toys = $24
1 toy = $24 ÷ 5
= $4.80
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
Find in the triangle. Round to the nearest degree. a. 45° C. 60° b. 59° d. 42°
Mylia has 20.65 m of wire. She used 15.8 m to make a sculpture. She cut the rest of the wire into 3 equal parts. What is the length of each part in meters corre
There is a cube that is one unit long one unit wide and 1 unit deep what is the volume of this Cube
five billion, twenty-four million, five and six thousandths
Which is less expensive, riding every ride once or buying the one day pass? GREAT MOUNTAIN PARK $20.25 One Day Pass Mountain Coaster Tilt a Loop Water Slide Fas
Devin measured his basketball rim. The radius of the rim is 6 inches. What is the circumference of the rim?
What are the reasons for outsourcing manufacturing jobs to Bangladesh and India?
Can someone please help me with math, I really need help.
how do autotrophs breakdown energy that it created through photosynthesis
Question 2 Part A: How does Sandra Cisneros use foreshadowing in "A House of My Own"? to make comparisons between herself and other artists, to link her work to