raiynaiirek raiynaiirek
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Cereal - 13.8 ounces for $4.14 =

Respuesta :

alexismaysschool alexismaysschool
  • 14-12-2020

Answer:

30¢ per ounce

Step-by-step explanation:

I'm not exactly sure what your asking, but I'm going to assume that your asking for the unit price.

[tex]\frac{4.14}{13.8}=0.3[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Which statement about cultural changes in the 1920s is not true? a. The Charleston became a popular dance craze. b. Americans abandoned materialism to return to
What was The Grapes of Wrath based on? A. the Lost Generation authors B. the Harlem Renaissance C. the Dust Bowl D. the Roaring 20s
What is the exact value that is 43% of 1018?
sonia vendio la mitad de los melones que tenia mas medio melon. Despues se comio el melon que le quedo. cuantos melones tenia?
What is a situation in which you would use fractions to express a number less than one?
Moving waves can be described either as a function of time or as a function of a. amplitude. b. frequency. c. speed. d. position.
A disadvantage of using a sentence outline instead of a topic outline is that a sentence outline is often A. rigid. B. time-consuming. C. underdeveloped. D. fa
What does Dubois mean by “stealing the black man’s ballot?”
Whats bigger 33% or 0.4?
Biotechnology is the use of _______ to improve products and processes. a. organisms b. chemicals c. computers d. all of the above