carolinealvarezz08 carolinealvarezz08
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

A bakery sells 6 bagels for $3.99 and 4 muffins for $2.29. What is the total cost in dollars of 2 dozen bagels and 12 muffins? *
PLEASE ANSWER ASAP

Respuesta :

randomBTSstan
randomBTSstan randomBTSstan
  • 14-12-2020
two dozen bagels would be approximately $16 and $6.87 for bagels. just add those together
Answer Link

Otras preguntas

what is the world's most populated country?
The severity of an electrical shock is dependant upon what three things
How would the freezing point of seawater compare with that of pure water?
How did southern Democrats react to President Truman's support of civil rights and his proposals to end poll taxes and lynchings? A. They voted for the R
Planning for the possiblity that your home might get struck by lightning and catch on fire is part of a plan for _____. a. financing b. managing income c.
Those that work in the Printing Technology pathway are typically self-employed, and work indoors. self-employed, and work outdoors. not self-employed, and work
If you place a balloon filled with air into the refrigerator, the balloon will get ____
Which accurately describes the lines in each stanza of the poem “I Am Offering This Poem”?
Why is circle 1 similar to circle 2? Circle 1: center (−1, 10) and radius 4.8 Circle 2: center (−1, 10) and radius 1.2 Circle 1 is congruent to circle 2.
A carpenter had a board that was 5.28m m long. She used her circular saw to cut 9cm off the end of the board. How many centimeters long was the board after the