JanayPatriece779 JanayPatriece779 15-12-2020 Mathematics contestada Theo buys a slice of pizza and a bottle of water for $3. Ralph buys 3 slices of pizza and 2 bottles of water for $8. How much does a slice of pizza and a bottle of water cost