zion0990 zion0990
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mias mom paid 22.50 for 5 pizzas for a family

What is the rate for cost per pizza ...

What’s the unit price ...

Respuesta :

KrispyPepper KrispyPepper
  • 15-12-2020
$4.5 per pizza. I did 22.50/5
Answer Link

Otras preguntas

Evolution is a_______
could someone help me? I can't understand anything
Do you think that T I K T O K will be not allowed to operate in the United States? Explain.
1. List the 4 basic mechanisms of evolutionary change?
The sales team at an electronics store sold 48 computers last month. The manager at the store wants to encourage the sales team to sell more computers and is go
Reema spends $19.25 on 100 lead pencils. what is the price of one pencils? round the answer to the nearest penny.​Answers $0.02$0.19$1.93$19.25
A number x increased by 7 is no more than 40
Select the correct answer. Which of these graphs represents a function?
What group of people was kicked out of North America as a result of the French and Indian War?
A number, n, is greater than -4 and less than or equal to 6.