madisordeleon madisordeleon
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of $5.36 for 20 oz?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

5.36/20

0.268 dollars per oz

plz brainliest :)

do you want an explanation?

Answer Link

Otras preguntas

a local dog breeder wants to know if her great dane puppies weigh, on average, the same as the larger population of great dane puppies. her 16 puppies have an a
suppose a researcher's main method of scientific inquiry is correlational research. in one such study, she tested the relationship between amount of screen time
at the end of the current accounting period, ringgold company recorded depreciation of $15,000 on its equipment. the effect of this entry on the company's balan
how do i answer a qyesrions
jake and hank received $602 for their performance at a cafe where their band performed. How much money would they make if they received the same amount for 4 mo
yoww hi hello hello hehe​
I sent pic for help.
Solve for x. 2(5x+4) = 7(2) 5x+ [ ?]=[ ] Enter I
find the optimal parenthesization of a matrix- chain product whose sequence of dimensions is 〈5, 10, 3, 12, 5, 50, 6〉 using the matrix chain multiplication algo
i need help quick brainleis to whoever gets it right