A1KYHBMARI A1KYHBMARI
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

If 3 boxes of chocolate costs 12.60 what is the price for 1 box

Respuesta :

anandhiaanu
anandhiaanu anandhiaanu
  • 14-01-2021

Answer:

4.20

Step-by-step explanation:

12.60 divided by 3 is 4.20!

Answer Link

Otras preguntas

The snow sparkled like diamond​
ANYONE SMART AT MATH NEED HELP Michael is playing a game in which he must spin a spinner numbered 1-8 first, and then roll a die number 1-6. what is the probabi
Could somebody help me with this question?
Vocabulary in Context 1. In the excerpt below, the words the equivalent of (the i-kwiva-lontův mean A. the rest of B. the pleasure of C. a substitute for D. the
helppppppppppppppppppppp The bulb is at full brightness when the potential difference across the bulb is 12v The current through the bulb is then 3A Calculate
Mrs. Morales wrote a test with 14 questions covering spelling and vocabulary. Spelling questions (x) are worth 5 points and vocabulary questions (y) are worth 1
What can you do to help your generation to avoid the situation that the poem has presented
Blanche is traveling in Mexico and was warned about not drinking from the municipal water supply during her trip. One night at dinner she accidentally ordered a
Liam by two boxes of tomatoes one box has two rows with eight tomatoes in each row the other box has eight rows with two tomatoes in each row
as a school perfect of your school write a letter to your headmaster asking him for important things to be done in the school​