lilybloomquist lilybloomquist
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 3 3/4 pounds of candy cost $11.25 how much would 1 pound of candy cost

Respuesta :

Bagetata
Bagetata Bagetata
  • 14-01-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

11,25:3 3/4 = 11,25:3,75 = 3

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blanks with the correct form of the verb estar. Tu mochila_________en la clase de tecnología.
9+ a/6=8 show work solve a
How is characterization used in The Gift of the Magi?
Which of these strategies could best help you manage stress
Comparing the benefits and costs of engaging in an activity.
The map above depicts Viking invasions from three different Viking groups. Based on the key, we can conclude that the Vikings settled in all of the areas below
i dont know how to do this can someone do it theres a sub and this is the work my teacher left part 1 ​
The temperature is -7 . Since midnight the temperature tripled and then rose 5 degrees. What was the temperature at midnight?
The general equation for depreciation is given by y = A(1 – r)t, where y = current value, A = original cost, r = rate of depreciation, and t = time, in years.
If the marble has a volume of 18,000 cubic centimeters, what are the dimensions of the marble?