ileanilla11872
ileanilla11872 ileanilla11872
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

CAN YOU ACCEP THIS CHALLEGE OF 5 QUESTION ITS MATH DO IT IF YOU DARE

CAN YOU ACCEP THIS CHALLEGE OF 5 QUESTION ITS MATH DO IT IF YOU DARE class=
CAN YOU ACCEP THIS CHALLEGE OF 5 QUESTION ITS MATH DO IT IF YOU DARE class=
CAN YOU ACCEP THIS CHALLEGE OF 5 QUESTION ITS MATH DO IT IF YOU DARE class=
CAN YOU ACCEP THIS CHALLEGE OF 5 QUESTION ITS MATH DO IT IF YOU DARE class=
CAN YOU ACCEP THIS CHALLEGE OF 5 QUESTION ITS MATH DO IT IF YOU DARE class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

Hello!!

The answer to the first question is D. For 15 days

The answer to the second question is A. or 3 x 1/4

The answer to the third question is A. or 1/20 cup

The answer to the fourth question is A.

The answer to the fifth question is A. or 4 quarts

Step-by-step explanation:

These are the correct answers!

have a nice day!

Answer Link

Otras preguntas

Jordan starts his day by doing his exercises. Jordan jumps rope for 10 minutes and lifts weights for 30 minutes. Jordan runs 10 miles in 40 minutes, which is 0.
What type of election is most common in latina america?
1. In the SQ4R method, what is the purpose of surveying? to search for answers to recall the questions to preview the material to list main ideas
hi guys I just wanted someone to help me write a story ill attach the rubric u can check them out my topic is: bulling
please help, thanks!!!!
What energy transformations take place in Joule's system?
Example of Man vs Himself Hatchet book
Which cells of the human body are made through the process of meiosis?
Math question down below
Charlotte paid $2.25 for 5 pounds of bananas. What is the unit rate? A) $2.25 for 5 pounds B) $2.25 for 1 pound C) $0.55 for 1 pound D) $0.45 for 1 pound