mahimaaa
mahimaaa mahimaaa
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

It costs 3.75 for 25 fl. Oz. Of detergent or 12.60 for 90 fl. Oz. Which is the better buy?

Respuesta :

emmatrejo
emmatrejo emmatrejo
  • 11-02-2021
3.75 for 25 because its 6.66666 instead of 7.14
Answer Link
tuckangel6
tuckangel6 tuckangel6
  • 21-02-2021
12.60 for 90fl I think
Answer Link

Otras preguntas

Find g(x), where g(x) is the translation 5 units right and 12 units up of f(x)=3x+5.
After motor vehicle accidents, the leading cause of death among today's college students is ______.
The broad term for the use of similes, metaphors, hyperboles, and personification is called
Slices of glass or gelatin placed in front of the lens of a camera to prevent certain frequencies of light from reaching the film are called:
In the southern colonies the colonists grew
The ________ are important for the process of myelination of nerve axon membranes in brain.
simplify s^2-2s/ s^2 +3s-10 \ s-5/s+5
which of these groups has the smallest influence on a teenagers decision to drink or smoke a coworkers b friends c family d media
British conservatives were responsible for creating the welfare state after world war ii.  true   false
Help me please!! I wanna make my mother proud>3 Find the product. 4(−12)(−3) A) −144 B) −96 C) 144 D) 72