samiraritchie samiraritchie
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ted bought 4 cans of soup for $6. Determine which of the following has the same price per can.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2021

Answer:

1.5 $ is the cost of each soup cans

Answer Link

Otras preguntas

How did the fall of the Ottoman Empire after World War I lead to nationalism in turkey and Iran?​
What is the distance between two points (6,-3) and (8,5)?A. 6.24 unitsB. 8.24 unitsC. 7.24 units​
SOMEONE PLS HELP PLS PLS PLS PLS I DONT UNDERSTAND ANYTHING AND I WANT TO SCREAM THIS IS SO DIFFICULT ILL GIVE BRAINLIEST AND ALL THAT STUFF PLS HELP.
Please help me out please
20 PTS please helpWhat do balanced, professional theater critics do and how does that impact the audience?A. They use their knowledge of plays to give personal
Please show your work thank you
−0.7+ 8 2 ​ = minus, 0, point, 7, plus, start fraction, 2, divided by, 8, end fraction, equals Enter the answer as an exact decimal or simplified fraction.
The ICC was formed to
Brand Y Cola sponsors a survey of 15,559 residents of Texas to determine which brand of cola they prefer. Forty percent say they prefer Brand X, and 60 percent
john order 3 burgers and 2 fries for $12.15. Emily bought 4 burgers and 3 fries for $16.80. How much did the pay for each burger and order of fries?