mathhelp8427 mathhelp8427
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

$0.89 a pound in a British supermarket. How much would 4.5 pounds of tea cost? Round your answer to the nearest penny

Respuesta :

hlv8
hlv8 hlv8
  • 11-02-2021

Answer:

4.005 ( sorry i don't know what you mean round to the nearest penny)

Step-by-step explanation:

4.5 x 0.89 = 4.005

Answer Link

Otras preguntas

Wh does a soccer ball that is quickly rolling across a grass field slow and finally stops rolling
A process with less than 100% efficiency is?
You are standing 100 Meters away from your car when an alligator appears 20meters away from you on the opposite side and you start to run with a speed of 5m/s w
why did the United States avoid involvement in World War II until December 1941?
What is 12% of 85 im having a hard time with this question
Wh does a soccer ball that is quickly rolling across a grass field slow and finally stops rolling
Sin42cos17-cos42sin17
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
A process with less than 100% efficiency is?
You are standing 100 Meters away from your car when an alligator appears 20meters away from you on the opposite side and you start to run with a speed of 5m/s w