jaecol391ox0nr4 jaecol391ox0nr4
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

A local frozen yogurt shop sell its yogurt and topping for $0.45 per ounce. If Felix bought 8.4 ounces, how much did it cost?

Respuesta :

plopideplep plopideplep
  • 12-02-2021
8.4 ounces costs $3.78
Answer Link
994821453 994821453
  • 12-02-2021

Answer:

It costs $25.65

(Im not sure if this is right but i tried)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A work crew spent four days paving a stretch of road. The table below shows the length of road paved each day. ROAD PAVING Day Length (miles) Monday 5.5/6 Tuesd
Hello i would need help with this
Their differences may eventually stop the separated squirrels from breeding with one another this is an example of
What is the pattern between -4 to -2.5
Pls help I am confused on this question it doesn’t matter if you give me wrong answer just can you also pls try to guess the right answer cuz I need help. Pls p
Find the angle(s) of intersection between the equations f (x) = x 2 + 2x + 1 and g(x) = 1.
What do phase diagrams demonstrate?
why is it important as a rhetorician to understand new opinions are formed​
What is the slope of any line that is perpendicular to the line y = 18 ? Select one: A. Slope = 0 B. Slope = 1 C. Slope = -1 D. Slope is undefined
According to the U.S. constitution all the revenue bills must: