NotClxzy
NotClxzy NotClxzy
  • 16-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need help grades due tomorrow in a little

I need help grades due tomorrow in a little class=

Respuesta :

h1nkle
h1nkle h1nkle
  • 16-02-2021

Answer:

3) Each cookie costs $2.75

Step-by-step explanation:

That statement is true based on the graph.

Answer Link
paige4933
paige4933 paige4933
  • 16-02-2021
Each cookie cost $2.75
Because you can divide them all by $2.75 which gives you how many cookies so $2.75 is the correct answer
Answer Link

Otras preguntas

A nurse had his license revoked by the bon in hawaii. when the nurse moved to texas
13=w-14/2 what does w equal
why is the United States government a representative democracy
Which statement does not describe life in the backcountry of the Southern Colonies? (A) The families lived in simple, one-room shacks. (B) Family farms were clu
The is the main idea, image, or feeling associated with a word that is different from its actual meaning
Where would NaOH lie on the pH scale?
Which quotation from "The Black Cat" best supports the idea that the narrator is tormented by the cat? a.“And now was I indeed wretched beyond the
Is it ok to raise a child at the age of 13?!
oops i meant what is 2 3/5 as a decimal?
How many window coverings are necessary to spend 50 windows if each window covering is 15 windows long