Miraculoussoul
Miraculoussoul
13-11-2016
Mathematics
contestada
does anyone understand this?
Respuesta :
Hi4801824552
Hi4801824552
13-11-2016
Maybe, I don't know if I fully understand. I think it's $3! Sorry If i'm wrong, Miraculoussoul!
Answer Link
austinbaird
austinbaird
13-11-2016
so there is a straight line, so at 1 slice it costs $10 and at 5 slices it is $20
so y/x is $10/5 = $2 increase for every slice
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
what is -4 4/5 ÷ 4 equal to
How did strikes benefit what unions wanted to achieve in the 1800s? List at least two arguments in support of the use of strikes
What sentence is good for isotopes?
manager purchase a total of 21 coffee mugs and teaching each coffee mug cost 8.50 and each key chain 2.75 if the manager spent a totak 132.50 how many coffee mu
the depth of a swimming pool is 8.5 meters.What is half of the depth in millimeters
Which verb form correctly completes this conversation? Ana: ¿Dónde _______ tu ropa usualmente? Marta: En el Mercado Artesanal. regateas necesitas compras compr
Penny has two dogs: Fluffy (left) and Butch (right). Penny thinks her dogs might enjoy a little adventure. She owns two identical small red wagons with four wh
The height of a triangle is 4 in. greater than twice its base. The area of the triangle is no more than 168 in.2. Which inequality can be used to find the possi
We all made an effort to work harder. Identify the phrase in bold. A. verb phrase B. prepositional phrase C. gerund phrase D. infinitive phrase
please help me with my math