Rubyyvall Rubyyvall
  • 14-11-2016
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $5 and four erasers. You spent a total of $25. How much did each eraser cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-11-2016
well all you would have to do is subtract 25 to 5 which is 5 so $20 is how much
Answer Link

Otras preguntas

i will give u brain thing its urgent!!!!!​
Expand the following b) 3(2x + 3)
Help me!! Interested earned: $39.50 Principal: ? Interest rate: 11% Time: 6 months​
2+2= XD just points WRITE EVERYTHING
Subject Course : Earth Science 1. What kind of breeze occurs during the day in coastal areas? sea breeze valley breeze mountain breeze land breeze 2. What is
When measuring distance 43 peas are approximately equal to 19 beans. How many peas are equal to 133 beans?
1.1 Which of the following pairs can be classified as vectors? A. Friction and mass B. Mass and inertia C. Inertia and weight D. Weight and friction
using the spinner above, what is the probability that you land on red or blue?
Please help me! A person saves $200 a month. If her annual income is $32,000 per year, what percent of her income is she saving?
I'LL MARK BRAINLIEST!!If it became possible to live to be 150, would you want to?please write it in 3 or 4 lines♡♡​