Emilylambert35 Emilylambert35
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

A construction company purchased 96 boxes of bolts. Each box costs $23. How much did the bolts cost the construction company?
how do I work this out
​

Respuesta :

oliviabower987 oliviabower987
  • 11-03-2021
you wanna do 96 dived by 23 but if you do 24 instead the answer should be 4
Answer Link

Otras preguntas

Which strategies can be used to solve this problem? Kathleen invited 28 people to her party. She plans to seat 8 people at the dining room table. She will put
discuss how conflict is built up to create dramatic tension between Helen and Elsa in the road to mecca?
15. Unlike a lytic infection, a lysogenic infection
name the lengths of the sides of three rectangles that have perimeter of 14 units. use only whole numbers
Rome conquered Italy by?
The gravitational potential energy of an object Is always measured relative to the
Plz Help me with this
What are the 6 characteristics all living things share?
Why do ecological equivalents not illustrate behaviors of competitive exclusion?
Is sodium element a metal nonmetal or metalloid