9545589081 9545589081
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

a school rent a bus for 90 bucks if 72 students ride the bus what is the cost per student​

Respuesta :

Lucker
Lucker Lucker
  • 11-03-2021

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

90 / 72 = the cost per student

90 / 72 = 1.25

Answer Link
damirhiggs
damirhiggs damirhiggs
  • 11-03-2021
1.25 hope you have a good day today
Answer Link

Otras preguntas

How do u get 37 with using four 4s
1. 14 minus the quotient of 25 and p 2. a number w tripled plus t quadrupled 3. the product of 13 and m plus the product of 2.7and n 4. the product of 2 times
What do all the animals in the order "Cetacea'' have in common? (blue whale ex.)
A 1.0 kg mass is attached to the end of a 1.00 m long string and swung in a horizontal circle.  If the mass completes one cycle in 0.42 s, the speed of the mass
DNA in an individual’s gametes will most likely be altered before being passed to offspring if exposed to - x-rays ? -loud sounds ? - magnetic fields ? -ext
14,37,60,83,.... What's the rest of the patern?
what's the biggest number you can make using the digits 9, 3, 5, and 1
1. 14 minus the quotient of 25 and p 2. a number w tripled plus t quadrupled 3. the product of 13 and m plus the product of 2.7and n 4. the product of 2 times
what is meant by the phrase "in the 1900 europeans believed the world was their oyster" ?
please help me how to multiply (9-6i)*2 it says answer is d) 45-108i i dont know how to get that answer because i got 81-36i