deadlight
deadlight deadlight
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

find the unit price per can if it costs three dollars for six cans of soda. Round to the nearest hundredth if necessary

Respuesta :

casasarely2026 casasarely2026
  • 12-03-2021

Answer: unit price: $.50

Step-by-step explanation: 3 ÷ 6= .50

Answer Link

Otras preguntas

What evidence do you see that a chemical reaction is taking place when you add hydrogen peroxide to potassium ioxide??
The following table shows scores obtained in an examination by B.Ed JHS Specialism students. Use the information to answer the questions that follow: Score 20-2
What were the Twelve Tables?
HELP ASAP 8^2 – 10x - 3 NEED ALL STEPS PLZZZZ
Concord Corporation has several outdated computers that cost a total of $18000 and could be sold as scrap for $6000. They could be updated for an additional $29
Write a life situation for the inequality x<2
what city is 55°N 37°E
An unknown sample of mystery element T is analyzed. According to the data 7.42% of the element is ^6T and 92.58% is ^7T. The true mass of ^6T is 6.02amu and 7.0
how is the earth oriented to the sun
I NEED HELP !!! :( :(((