val1621 val1621
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada


You pay $2.56 for 4 pounds of bananas. How much does one pound of bananas cost??

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-03-2021
2.56 divided by 4 so $0.64 a pound!!
Answer Link
nataliea246
nataliea246 nataliea246
  • 28-09-2021

Answer:

2.56 divided by 4 so $0.64 a pound

Step-by-step explanation:

2.56 divided by 4 = 0.64

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following provides an example of an interaction between the hydrosphere and the geosphere
hurry due soon how was the raja honored in aryan culture
Question 8 of 402 PointsWhile you are applying for jobs, your home or cell phone voice-mail messageshouldOA. be a standard greeting.OB. be casual, to put the ca
Why is the work of the Office of Management and Budget so important?
What is 5b-3 if b=7?
.....dsa.f.sdafsdfadsfasdfsadf
If f(x) = 3x + 10x and g(x) = 5x - 3 find (f+g) (x)
“Things to Do If You Are a Subway” compares the subway to a: a. Worm b. Locomotive c. Dragon d. New pair of shoes
please help!! what is i^2??
Where do hydrogen ions come from