joannleeolsen4213 joannleeolsen4213
  • 14-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Johnson bought two dozen cookies at $13.20 for her students. What is the cost for each cookie that is given to her students? *

Respuesta :

colesparks51
colesparks51 colesparks51
  • 14-03-2021
13.20 divided by 24.

That’s $.55 a cookie.
Answer Link

Otras preguntas

PLSSSSSSS HELPPPPPPP I WILL GIVE BRAINLIESTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PLSSSSSSS HELPPPPPPP I WILL GIVE BRAINLIESTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PLSSSSSSS HELP
John has two boxes. The first box has 90 spiders. The second box has 44 spiders. Every day, John moves two spiders from the first box to the second box. In how
PLS PLS PLS PLS HELP ME Exponents work the same way on bases that are _[blank A]_ as they do on bases that are numbers. When a variable has an exponent, the ex
Help plz:)))I’ll mark u Brainliest
Work out the length of EF
2 Sentences if you can thanks
Yep here we go again:In the diagram below lines HA and BC are parallel. If angle GEC = 135 what is angle DEC? If you don't know the answer or not sure please do
Solve the simultaneous equations by substitution 3x+5y=−4 3x+7y=4
Factor the following expression: 14b + 7a.
HELPP PLSSSS <3 The post office is at the corner of First Street and Main Street, which forms a right angle. First Street intersects with Oak Street to the