kaileighpatterson kaileighpatterson
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

6 friends decided to put their money together to buy a pet for the class. The pet and it's accessories cost $225. How much will each student have to pay?

Respuesta :

brandondwylitis65 brandondwylitis65
  • 15-03-2021

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
melvika melvika
  • 15-03-2021
225/6=37.5
So each student pays $37.5
Answer Link

Otras preguntas

How do i graph a fraction on a number line?
Which is greater between 38 and 6.343443444
Tom was asked to paint the number of plates on 100 apartments which means he will have to paint numbers 1 through 100. Can you figure out the number of times he
Explain why an underactive thyroid could cause a person to have an increased body mass
what is the equation of a line parallel to -x+3y=-6 that passes through 9,-1
2x - 3y = 1 and x + 2y = 18​
Please Hurry ASAP): Read the selection from the section " Mental Illness Took A Toll On Woolf". ( Look at the picture to read the small paragraph and look at th
help pls i really nees it like really really and thx for all the help
22000 in standard form
√18 - √2 Which choice is equivalent to the expression below?