alekluna2007
alekluna2007 alekluna2007
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 4.5 pounds of cherries cost $10, what is the unit price?

Respuesta :

ayohelpme
ayohelpme ayohelpme
  • 15-03-2021
$2.22 a pound for the cherries
Answer Link

Otras preguntas

what does self and community awareness mean
Black is usually symbolic for the color of something evil or sinister. The landlord’s daughter has black eyes. How is that ironic? Use examples from the tex
What is the domain of the function y= ^3-/ x-1
help. pls and thank you ​
by what method is the majority of carbon moved from the lithosphere to the atmosphere?
Give an example of how an environmental factor, like a fire, could affect an ecosystem?
Jamie owes her mom $64.44. Her mom has asked Jamie to pay her back within three months. If Jamie wants to make three equal payments, how much should she give he
PLEASE HELP, WILL MARK BRAINIEST!THANK YOU!
ahhhh sorry that question been deleted
2 > -10 integers true or false