greenjg57
greenjg57 greenjg57
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

Write an equation and solve. If hamburgers cost $4 each, how many can you buy with $12? a. 4x = 12; 3 hamburgers c. 12x = 4; 3 hamburgers b. 12 - 4x = 8; 8 hamburgers d. 4x - 12 = 8; 5 hamburgers Please select the best answer from the choices provided A B C D

Respuesta :

lilwren8
lilwren8 lilwren8
  • 12-04-2021
E. You’re a BUUUUMMMMMMM
Answer Link

Otras preguntas

A paragraph on the value that qunu would add to the heritage tour and to tourism in general
If carbon dioxide is needed for photosynthesis and water is plentiful, which of the following is likely to occur? A. The stomata will open until too much water
true or false theocracy can co-exist with monarchy? why?
What are the qualifications, the privileges, and the characteristics of a gentleman
Which of the following statements best describe the relationship between the theme of " place" and "human-environment interaction"?
Evaluate Each Expression: | 4/13 |
What is the value of f? −18f−34−14f=11
apply the distributive property to factor out the greatest common factor. 25p+50q
What are the answers
Please i need help asap!! Which sentences in this excerpt from Leo Tolstoy’s The Death of Ivan Ilyich show Ivan Ilyich’s struggle with his life and his inabilit