mcdonalds567
mcdonalds567 mcdonalds567
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

A 12-kg bag of mangoes costs $9.00

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-04-2021

Answer:

I think it would be around $1.33 for each kg

Step-by-step explanation:

You would divide 12 by 9. Once you do that, you get 1.33

Answer Link

Otras preguntas

Which of these elements is a metal? hafnium (Hf) radon (Rn) silicon (Si) sulfur (S) selenium (Se) NextReset
Can someone help with 23 please
Gabriella was uncomfortable about giving a speech in class because she was_____ about her accent A. Apprehensive B. Confident C. Arrogant D. Self-conscious
American political culture on a set of core ideals that includes all except which of the following? A.socialism B.liberty C.equality D.self-government
Use your grapher to determine which of the graphs matches the polar equation r = 3 sin 2θ.
Which term describes the practice of paying a sum of money as compensation for loss?
One way the united states goverment raised money for the war was through the sale of __________ to the public.
A wall in Marcus's bedroom is 8 2/5 feet high and 18 1/3 feet long. If he paints 1/2 of the wall blue, how many square feet will be blue?
Need some help. Its hard.
When trying to install windows in uefi mode on a hard drive that is using the mbr partitioning system, which command can you use to get a special prompt in a co