luisjimenez3654
luisjimenez3654 luisjimenez3654
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

If oranges are on sale for $7.27 for 5 lbs, how much would it cost you to buy 2 lbs of
oranges?

Respuesta :

25nstallings 25nstallings
  • 13-04-2021
$2:91 cents that’s how much it would cost
Answer Link

Otras preguntas

the rights of individuals A. depend in part on their income, age,gender,race, and level of education. B.have limits in order to protect the rights of others and
An organism has 100 offspring, but 80 percent of them die within the first three months. This organism is most likely a(an) pelican, lizard, dandelion or orangu
What affect did WW1 have on artists and intellectuals?
The atmosphere contains tiny solid particles called
Fifteen more than twice a number 9 is
the school choir members have collected 6,000 aluminum cans. If the recycling center pays $2.00 for 500 cans. how much money will the choir earn
What is terrorism? (Points : 2) the use of strikes and demonstrations to in order to obtain political goals the planned use of violence to st
If a student were assigned a research paper discussing Alexis de Tocqueville's beliefs and observations, which idea would the student likely include?.
How does energy transfer by waves differ from energy transfer by a moving object?
In the area of politics, the Irish were upset with their merger with Great Britain into the united kingdom. Identify and explain two areas of discontent.