vvnkolos2009 vvnkolos2009
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

Winy bought 9 light bulbs at a cost of 1.19 cents each. how much did winy spent in all of the light bulbs

Respuesta :

SCG1171 SCG1171
  • 14-04-2021

Answer:

$10.71

Step-by-step explanation:

$1.19 * 9 = $10.71

Answer Link

Otras preguntas

where will you find the most kinetic energy?
Souta wants to compare the mean of his test scores in French class to the mean absolute deviation, Language Test Scores French Scores 94 80 He uses the steps be
according to the US citizen oath, what are the duties of a naturalized citizen
What causes the appearance of lines in an emission spectrum? Light is absorbed as an electron moves to a higher energy state. Light is released as an electro
For which object would a geologist use carbon-14 dating to determine age? An animal skull. A fossil. A rock with different colored layers. Lava.
What is the slope of the graph below? -4 4 −1/4 1/4
The volume of the pyramid shown is 70 m3. A rectangular pyramid with a base of 7 meters by 6 meters and a height of h. What is the height of the pyramid? Star
A baker has 88 muffins. He fills large boxes that hold 9 muffins each. Then, he puts the leftover muffins in a small box. How many muffins are in the small box?
Which formulas will be needed to find the area of the possible shapes that make up this composite figure? Check all that apply. A = s2 A = bh A= 1/2 bh A=1/2 p
HELP ASAP WILL GIVE BRAINLIST! 20 points as well Hannah wants to laminate the tabletop in her study room. The tabletop is the shape of an isosceles trapezoid sh