cdd93 cdd93
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

15 more please help me it’s due tonight

15 more please help me its due tonight class=

Respuesta :

AlyssaTN
AlyssaTN AlyssaTN
  • 14-04-2021

Answer:

A because each avocado would cost 3.50 based on the graph

Answer Link
unicorn006754 unicorn006754
  • 14-04-2021

Answer:

A) Avocados cost $3.50 each.

Step-by-step explanation:

Go to the point on the graph and you will see that 5 avocados costs $17.50. Divide 5 from 17.50 and you get that 1 avocado costs $3.50

Answer Link

Otras preguntas

5 1/3 divided by 1 1/6
What id FDR calling Americans to do in order to safeguard democracy?
How do I round 13,870 to the nearest ten-thousand.
Which of the following structures is not present in prokaryotic cells?
why do people fall in love?
Which statement most accurately describes the main difference between the Southern and New England colonies?
Find the value of x. A. 4 root 2/ 2 B. 4 C. 4 root 2 D. 4 root 3
HELP ASAP PLZ MARKIN BRAINIEST!!!!
The graph shows gross domestic product in the US private sector from 2009 to 2017. Based on the graph, what conclusion can be drawn about the US economy? The ec
The physical characteristics of an organism are its a. genetics b. heredity c. phenotype d. genotype