amandacongdon819 amandacongdon819
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

A soft drink costs $1.65 and each refill for the drink costs $0.95. If you have $4.50, how many refills can you purchase?

Respuesta :

leilanibraden
leilanibraden leilanibraden
  • 14-04-2021

Answer: 3 refills

Step-by-step explanation:

$1.65 + 0.95 + 0.95 + 0.95 = $4.50

Answer Link

Otras preguntas

Write the formula for the bisulfate ion.
How do you think Japanese leaders reacted to the arrival of the black ships? They attacked the ships. They welcomed the ships. They forced the ships to leave. T
Which one this is hard for me
give me an example of a traditional economy.​
Solar and Wind power are good for the environment because… A - They do not use non-renewable recourses B - They work in any climate region C - Sun and Wind ca
in paragraphs 1-3 in what way does jefferson directly identify his audience
phân biệt môi trường vi mô và vĩ mô
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
What is a piece of associative evidence that somebody with associate with you?
Pls help!!! i'll mark you the brainlest the data point for question 16 should be thrown out because it is a (n) A.distance B.outliner C.wrong surface type D.fun