gfvcdxsdfghjk
gfvcdxsdfghjk gfvcdxsdfghjk
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy: 12 OZ for $1.25or 18 OZ for $1.75?

Respuesta :

saujan888
saujan888 saujan888
  • 15-04-2021

Answer:

18 OZ is better$1.75 to buy

Answer Link

Otras preguntas

Sixteen-month-old Nina cries and appears distressed when her parents leave her with the babysitter she has known since she was born. Nina is demonstrating _____
18(26) using distributive property and simplify
Feeling pain, hunger, thirst, sleepiness, and being aware of our thoughts and emotions are all examples of ________ stimuli. a. psychoactive b. hypnotic c. e
Burger King decided to add breakfast to its hours of operation in order to increase its customers. This was an attempt to improve the organization's A. effectiv
A lot with a depth of 80 feet and an area of 4,800 square feet was sold for $350 per front foot. What was the total sales price?
find the product of (3.7 •10^4) and 2.
A fictitious payee can be a person or firm that does not truly exist or it may be a(n) _________ party that will not acquire any interest in the instrument.
The move toward access instead of ownership is a sign of collaborative consumption. True or False?
In Exercise, use the properties of logarithms to rewrite the expression as the logarithm of a single quantity. 3 In x - 2 In(x - 1)
With an annual rate of inflation of 4.5% over the next years,the approximate cost C of goods or services during any year in the decade is given by c(t) = p(1.04