savachbeltranperez
savachbeltranperez savachbeltranperez
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

You have $5.60 to buy avocados for a guacamole recipe. Avocados cost $1.40 each.

Respuesta :

e1ida
e1ida e1ida
  • 15-04-2021

Answer:

You could buy 4 avacodos with how much money you have :)

Answer Link
pennylanebeyer pennylanebeyer
  • 15-04-2021

You can buy 4 avocados

Answer Link

Otras preguntas

By shutting down southern ports, Confederate forces were affected by all of the following EXCEPT: They would not be able to export cotton. They would not be
Which of the following entrepreneurs is best known for revolutionizing the communications industry which with his inventions? Alexander Graham Bell, Michael Del
Which of the following lists the qualifications for U.S. Senate as described in Article I of the Constitution?A. at least 25 years old, at least seven years a U
Which characteristic of neoclassical poetry is displayed in this excerpt from the poem “Goliath of Gath” by Phillis Wheatley? Ye martial pow'rs, and all ye tune
What was the outcome of the growth of the textile industry in Great Britain?
What is the daughter nucleus produced when 213Bi undergoes alpha decay?
Describe the process of making and exporting a protein from a cell?
Which sociologist suggested that gender inequality become more pronounced with the development of the plow as men assumed the duties of plowing and caring for t
poem about an important object
Words for which pronouns stand are _____. antecedents/ inflections/ connotations / infinitives