eva222
eva222 eva222
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Rachel had 36 quarters. If it costs 4 quarters for each coke from a coke machine, how many could she buy?

Respuesta :

OFCOURSEIVEMETJARED
OFCOURSEIVEMETJARED OFCOURSEIVEMETJARED
  • 12-05-2021
Answer:
9 Cans of coke.
Explanation:
36 divided by 4 = 9.
Answer Link

Otras preguntas

What caused blacks to pursue civil rights more vigorously after ww2?
What component of physical fitness refers to your body’s ability to extend and flex its major joints?
If a basketball player consistently shoots 80% from the free throw line and she takes 25 free throw shots throughout the course of a game, how many free throws
What did japan trade in the middle ages slide show?
Which of these is still affecting North America geologically, although it ended 10,000 years ago? A. an earthquake B.the last glaciation C.a major subsidence D.
When did the catholic church acknowledge the earth was round?
What tactic did the aztecs use to strengthen their empire?
I need help on number 5 please , I don't know how to figure it out .....
A.)0.429 B.)0.400 C.)0.533 D.)0.200
Why are response tests more difficult for some students?