2vkspence 2vkspence
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Three bananas and two pears cost $8. five banana and three pear cost $13
A) find the cost of 1 banana and 1 pear?

Respuesta :

ninamarieavallone ninamarieavallone
  • 12-05-2021

Answer:

406

Step-by-step explanation:

mnubytvcsdfghcrevthrrtd3s2erecrstvr

Answer Link

Otras preguntas

How long did the paleolithic era last?
what is the quotient of4968 divided by 12? show work if can.
what are the partial products of 42x5
Ellie uses 27 feet of fabric to make 48 doll dresses.she uses the same amount of fabric to make each dress.how many yards of fabric did Ellie use to make each d
75 is 50% of what number?
Who were the first people to live in cities?
Explain why the moon can be seen from earth.
Antonyms: Match the following word with the word or phrase most nearly its opposite. ostensible A. sincere B. fragile C. mismatched D. generous
which sentence includes a compound-word preposition? A. dont come along on my account. B. the lightning struck from out of the blue. C. the younger boys decided
How does a proper warm up affect blood flow? A -- Blood flow increases. B -- Blood flow decreases. C -- Blood flow increases and then decreases. D -- Blood flow