solascriptura723
solascriptura723 solascriptura723
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Express each rate in per unit form.
1. 360 miles on 10 gallons of gasoline
2. 120 miles in 2 hours
3. 20 ounces of pancake mix for $1.90
(whoever answers first will get a brainliest, a thanks, and a 5 star review)

Respuesta :

daniella1camilla2 daniella1camilla2
  • 12-05-2021
36:1, 60:1, 10.53:1 hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Find the coordinates of the midpoint between (–2, -4) and (4, –4).
Given: 2y-1/-3 =-5 prove: y = 8
A dinner plate fits tightly into a box whose square base has a perimeter of 28 inches.What is the circumference of the plate?
Introduction to expectation City adul adults "What is y There are 34,000 adults living in Palm City. In examining attitudes toward the news, a research group as
what is difference between Heart attacks and heart failure?
How does the phrase “like a lamb to the slaughter” apply to August Pullman?
Does the product of diagonals of trapezoid equal to its area
During what time period did Dante write his most famous work
a great speech about hobbies​
which of the following reasons is a disadvantage of owning an incorporated company? A.) only one person can own the corporation B.) transferring ownership is a