PiggYLover104
PiggYLover104 PiggYLover104
  • 13-05-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppp no one is helping me :(

helpppppppppppppppppppppppppppppppppp no one is helping me class=

Respuesta :

kingakarp21 kingakarp21
  • 13-05-2021

Answer:

75 dollars.

Step-by-step explanation:

If 4 gallons of gas costs 15 dollars, then 20 gallons would cost 75 dollars.

Hope this helped!! :D

Answer Link
carlplayz1
carlplayz1 carlplayz1
  • 13-05-2021

Answer:

15/4 = 3.75

3.75 x 20 = 75

$75

Answer Link

Otras preguntas

Joy makes 6.5 litres of soup, correct to the nearest 0.5 litre. She serves the soup in 280 ml portions, correct to the nearest 10ml. 22 people order this soup.
Read the passage, then identify the adjectival phrases. Katya makes delicious corn bread. The smells wafting from the oven are incredible. When she is making c
Brown v. Board of Education was a case that came before Supreme Court in 1954. What was this case about? gay marriage the integration of women in the workplace
Any tips for writing an essay about the cat in the hats character
what is a word for a West African crop starts with M
Ellie used 1/6 of a liter of water to make 1/21 casserole. how many liters of water does she need to make an entire casserole
When researching and you are not sure if a pice of information is common knowledge or not you should A. Not include it in your paper B. Take a survey of 5 or
How to write this equation
How do I figure out 25% of 675g
Which verb form correctly completes this conversation? Julio: ¿Qué me aconsejas usar para proteger mis ojos del sol? Alberto: Es aconsejable que ____________ ga