abbielife78
abbielife78
14-05-2021
Mathematics
contestada
8 1/2 pounds cost $34 ____ per pound
Respuesta :
arbarrett47
arbarrett47
14-05-2021
Answer:
$4 per pound
Step-by-step explanation:
34/8.5(or 8 1/2) is equal to 4.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
What do you call a group of sea turtles?
The function f(x) = x + is used to complete this table. A 2-column table with 4 rows. The first column is labeled x with entries negative 1, 0, 1, 2. The seco
Describe the transformation of the parent function f(x) = x2 to the function f(x) = (x – 3)2 + 9.
which of the following criteria makes someone eligible to run for president
What is the slope of a line perpendicular to a line that passes through (3,8) and (1,-4)? A. -1/6 B. -1/2 C. 2 D. 6
Solve for the missing value x 3:9=x:81
Do you think that an act of Terrorism can ever be morally acceptable?
What broad characteristics do biologists use to group living things into kingdom? Please help..
Exit A baker is making brownies. His recipe makes 18 cupcakes and uses 1 cups of sugar. He wants to make 36 cupcakes but only has 2 cups of sugar. How much mo
Within which structure of an animal cell does DNA replication take place?