dz97501 dz97501
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells 1 dozen donuts for $6.00. How much does it cost for one donut?

Respuesta :

cowgrassmooo
cowgrassmooo cowgrassmooo
  • 14-05-2021

Answer:

666

Step-by-step explanation:

666

Answer Link
madisonvorhies
madisonvorhies madisonvorhies
  • 14-05-2021
$0.50. $6.00 / 12 = $.50
Answer Link

Otras preguntas

4. Write a paragraph explaining how the nature of each medium might have emphasized different aspects of his life. Shakespear
Graph the system of equations below and find the solution. y = 2x y = -x + 6
A different beta blocker is eliminated by a second-order process with a rate constant of 7.6x10-3 min-1. A patient is given 10. mg of the drug. What mass of the
An online retailer charges $30 for 12 cans of tennis balls. Which statements are correct? Mark all that applyAThe cost of 150 cans of tennis balls is $350.BThe
Which of the following is a process in which carbon is released back into the atmosphere? 1) Decomposition 2) Fossil fuel formation 3) Photosynthesis 4) Respir
Help me this one please
Can you help me with Laws of exponents power of a quotient
In order to develop a more appealing cheeseburger, a franchise used taste tests with 13 different buns, 5 different cheeses, 2 type of lettuce, and 3 types of t
Check each question that is true about meteorids
The colonial period of a country is a time of war. True False