anjanielal376
anjanielal376 anjanielal376
  • 14-06-2021
  • Mathematics
contestada

I am going to bye a three bags of plums and the cost of the plums are $4000 but I only have $300 how many more money do I need

Respuesta :

divorcedspiderman
divorcedspiderman divorcedspiderman
  • 14-06-2021

well...

if all three bags cost $4,000 then you'll need $3,700.

but if one bag costs $4,000 then that'll equal to $12,000 which then you'll need $11,700.

i might've misundestood your question so please let me know if this is correct!

Answer Link

Otras preguntas

despues de last clases, Los alumnos
How did the FDR use the fireside chats to get his message across?
Mean mode rage median mad create box plot and....
When 3+4i2+i is expressed in the form a+bi, what is the value of a?
HELP FAST IM TIMED1.Bill needs to ask Jessica, or he may never know the truth. What kind of sentence is this? a fragment a simple sentence a compound sentence a
What is the one issue you think has arisen concerning the process of primordial germ line isolation? How do you feel about it?
QUICK, BRAINLIEST FOR 1ST ANSWER. 14.5 is incorrect!
Which detail about Anne's situation almost immediately endears her to many readers? A. She is in hiding from people who threaten her life. B. Sh
94% is 80% of what?
I WILL GIVE BRAINLIESTO THE FIRST PERSON WHO AWNSERS.What are the first four terms in the multiplication pattern given by the formula? 4 · 3n A. 4, 12, 36, 108