keila2022 keila2022
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of an liquid that costs $3.49 and is 64 fl oz

Respuesta :

ShaveTheWhales
ShaveTheWhales ShaveTheWhales
  • 12-12-2016
The answer is $0.05 per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Following the end of the Sino-Japanese War, the peace treaty gave japan an area in Manchuria as well as Taiwan, which was also called
A male who seeks help for depression is told that the way to overcome the depression is to improve his self-esteem and self-expression, to seek out peak experie
What is her commission and explain how u got it for brainliest and 30 points❤️
What are some renewable ways to produce energy and why are they considered to be more environmentally friendly
Comparing notes will identify similarities among
Let d represent the number of degrees in one angle of a regular polygon, and n represent the number of sides of the polygon to tessellate. Which equation can
Which organelle(s) are most active during vigorous exercise?
Two bowling balls each have a mass of 8 kg. If they are 2 m apart, what is the gravitational force between them? G = 6.67 × 10^-11 N⋅(m/kg)^2 A. 3.21 10^-8
5.12+4/10= ?/100+ 40/100
What must people taking out a mortgage agree to?