angie14salazar angie14salazar
  • 11-09-2021
  • Mathematics
contestada

4 tons of sawdust cost $3,120.00. What is the price per pound?

Respuesta :

edwing0910
edwing0910 edwing0910
  • 11-09-2021
0.39 dollars per pound
Answer Link

Otras preguntas

three is twenty-one, divided by the sum of a number and five
Explain why volcanoes are common in the Ring of Fire.
Justify the Distance Formula using the Pythagorean Theorem.
one-sixth of a number is 66
one-sixth of a number is 66
one-sixth of a number is 66
Justify the Distance Formula using the Pythagorean Theorem.
How to solve this problem .         0.3 [1.57 – (0.6)²]
A department store is having a 55% off sale on all sport coats. If you have a coupon for an additional 10% off of any item, how much will a $230.00 sport coat c
Carmen listed the multiples of 6 as 1,2,3, and 6. Is she correct? Explain why or why not.