gabbwksbsjeg gabbwksbsjeg
  • 13-09-2021
  • Mathematics
contestada

Minh spent $6.25 on five sticker books to give his nephews. Find the cost of each sticker book.

Respuesta :

tylxrx89
tylxrx89 tylxrx89
  • 13-09-2021

Answer: $1.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what number is half way between fifteen and thirty seven?
The cost of 3 scarves is $26.25 what is the unit price?
the kinetic theory explains the ability of gases to be forced or squeezed into smaller volumes. What is the ability called ?
three ways whole organisms can be preserved?
What would most likely increase the carrying capacity for humans in a certain region?
How manny molecules (formula units for ionic compound) are present in following quantities? A... 0.250 mole of H2O
Is 3/7 and 7/3 the same on the number length in the fraction line?
three ways whole organisms can be preserved?
Why didn't the Vikings try to colonize in the Americas?
if j=12, what is j/3+3?