notandrea
notandrea notandrea
  • 13-09-2021
  • Mathematics
contestada

Each gespil purchased at a store costs $6.34. How much would
15 gespils cost?

Respuesta :

SuhanaWagle
SuhanaWagle SuhanaWagle
  • 13-09-2021

Answer:

Each gespil would cost $ 95.1

Step-by-step explanation:

One item = $ 6.34

Number of items = 15

Total cost = $6.34 * 15

                 = $ 95.1

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

Priya lifts a box of apples from the ground to above her head. How was energy transferred?
1. Did any of the classical cultures authorize men to think they could treat women any way they saw fit?
4x−6÷x x=6 Help please!
Determine whether the statement is describing a DIRECT or REPRESENTATIVE democracy. Your third-period teacher asks students to come up with the list of classroo
please help me with this following question​
Solve the inequality below for g. -10g + 4 < 9 - 159 A. IS B. 5 > 1 C. g <1 D. § 2 - 3 Reset Submit
¿Los conflictos en los balcanes reflejan el imperialismo y nacionalismo?
The value of (2/3)-3​
Which of the following needs in-text and works cited citations if you use them in your essay
Calculate the volume of the red block. The volume is the difference of the water levels with and without the block. Type the correct answer in the box. The volu