somccary somccary
  • 14-09-2021
  • Mathematics
contestada

You buy 13 gallons of gasoline at p dollars per gallon and pay $29.25. Write an equation to find the price of one gallon of gasoline. The price of one gallon of gasoline

Respuesta :

aeoz43 aeoz43
  • 14-09-2021
Srry hope u find the answer
Answer Link

Otras preguntas

Help please please please
10 What is represented by arrow 1? 2 1 3 А Reflection B Transmission C Absorption D) Conduction
solve for y in the proportion
How did physical geography affect the development of Mayan society? Select the two correct answers, A Dry conditions led to a bureaucratic state to oversee irr
1. Brain is to NERVOUS SYSTEM as kidney is to a circulatory b. digestive c. excretory d. respiratory
Apiece of granite rock have a density of 2.57g/cm^3 and a mass of 0.304 kg. What is the volume ?
hello fellow brainly users I need some assistance on this question.
You may remember that the perimeter of a rectangle is P=2(W+L) where W is the width and L is the length. Suppose that the perimeter of a rectangle is 62 feet, a
Round 32,545 to the nearest hundred
Read the selection from the section "Playing Politics In Writings." When the Aboriginal narrator in "Benang" is able to float above the ground, it may seem fant