hung311009 hung311009
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

I need help, can someone help me

I need help can someone help me class=

Respuesta :

BasicallyAmazon
BasicallyAmazon BasicallyAmazon
  • 13-10-2021

Answer:

Yes, the price is proportionate. Every rose cost 3 dollars.

Step-by-step explanation:

1 rose * 3 dollars = 3

3 rose * 3 dollars = 9

6 rose * 3 dollars = 18

9 rose * 3 dollars = 27

12 rose * 3 dollars = 36

15 rose * 3 dollars = 45

Equation

R*3=P

OR

Number of roses* 3 dollars per rose = Prices (Dollars)

Answer Link

Otras preguntas

Through the deluding ranting of George Wilson after his wife’s death
The study of settlement patterns are often referred to as: A: non-stick technology B: non-binding geography C: non-site archaeology D: non-negotiable ancestry
In the play what was the relationship between juliet and her father
The Southern Christian Leadership Conference (SCLC) was created in 1957 with the PRIMARY purpose of Question 4 options: urging people to turn in suspected commu
Gerald stayed up late on Friday night and on Saturday morning he slept until 1 1\2 hours before noon.what time did he wake up on Saturday morning
What is the rate of y=3(1,03)x
What happens when a atom losses 2 electrons
PLZZZZZZZZ HURRY a train stops 7 times per hour. how many stops will it make in 12 hours?
You are writing an essay with the following organizational structure: I. Product X A. Cost B. Appearance II. Product Z A. Cost B. Appearance Whi
How many colonies had to sign the constitution in articles of the constitution?