njhrihannapearrie njhrihannapearrie
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

How many pounds of bananas cost $3.75?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2021

Answer:

[tex]5 pounds of bananas cost $3.75.[/tex]

Answer Link
ilyyjodyy ilyyjodyy
  • 12-10-2021
you go up by .75 each time per pound so it would be 5 pounds
Answer Link

Otras preguntas

why did jefferson's beliefs worry Federalists?
rounding - 8.238; tenths 3.666; tenths 4.47; ones 10.86; ones 3.299; hundredths 20.687; hundredths 2.3654; thousandths 69.0678; thousandths 5.58214; hund
List one way a parallelogram and a rhombus are different
what are eight elements named after towns
Give your opinion on the following statements:Violence is the last refuge of the incompetent.
During the cell cycle, the complete period of non division is called what?
Please Help I Have a project due this week and I need help   !!!!!!!!!!!!!!!!!What was the Mayans surplus(large quantities)of food used for?
List one way a parallelogram and a rhombus are different
give two examples of technology  we use on earth that is a result of space exploration
Calculate the discriminant.x2 – 2x + 4 = 0      20      12    –12      0