highflylex4836 highflylex4836
  • 13-10-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 8 oranges for $4.32. If Colton spent $5.40 on oranges, how many did he but

Respuesta :

Queen307
Queen307 Queen307
  • 13-10-2021

is the 8 oranges 4.32 a piece?

Answer Link

Otras preguntas

You can work at most 20 hours next week. You need to earn at least $130 to cover your weekly expenses. Your pizza delivery job pays $10.50 per hour and your job
find the area of a regular pentagon with side equal to 3 and apothem equal to K A= ______K
Simplify 7x + 2x + 5y - 2y
Jasmine has signed up for her local gym and wants to take a class that features aerobic excercise. The options below are the only ones she sees available. Which
What is the pattern in this problem???
HELP PLEASEA toy store advertises a sale on a popular children's game during the month of October. The number sold, N, is a function of the amount spent on adve
The office memo read as follows: "There is a mandatory meeting at 3:00 P.M. on Thursday. The newest sales numbers will be covered in detail, and then the approp
325.4 miles on 17.3 gallons
What is the purpose of the operating system's processor management function? Select one of the options below as your answer: A. controls the computer's physic
In the formula C = 2r, C stands for