daysidelgadosalguero daysidelgadosalguero
  • 13-10-2021
  • Mathematics
contestada

zasha spent $6 on packages of gum. How many more packages of gum that cost $1.20 each can she buy if she has a $20 bill? in a equition

Respuesta :

daisy29847
daisy29847 daisy29847
  • 13-10-2021

Answer:

17. (20.4)

Step-by-step explanation:

x times 1.20=20

x is how many packages

Answer Link

Otras preguntas

when Rons truck was full, it weighed 7.5 tons. The weight he carried at that time was 3.25 tons. How many tons does Ron's truck weigh when it is empty?
Which of the following demonstrates the correct first step in bisecting an angle? Create a point on the outside of the angle's rays. Draw a line that intersec
Please help ASAP!!!!!!
I need help with this question
the expression 3xy+12y-5x+7w has how many terms in polynomial ??
green creature ,found near ponds called ​
what are the biochemical properties of water​
Which phrase correctly describes the molecular structure within a molecule?(1 point) A the location of atoms, groups, or ions relative to one another and the nu
"Because" is an example of a _______Conjunction “However” is an example of subordinating conjunction. True of False.
29. SCUBA DIVING The sign shows the equipment rented or sold by a scuba diving store. a. Write two expressions to represent the total sales to rent 2 wet suits,