contestada

Kim buys a gallon of milk that cost $3.15 and a box of cereal that cost $4.79. The total costs of the
milk and cereal is

Respuesta :

Answer:

$7.94

Step-by-step explanation:

All you have to do is add the prices of both of the bought items.

$3.15 + $4.79 = $7.94

(PLEASE MARK ME AS BRAINLIEST!!!)

Answer:

$7.94

Step-by-step explanation:

3.15+4.79=7.94

If you want to include tax. 7.94*1.06=8.42

I'm assuming though that you do not want the tax answer.