maura2246 maura2246
  • 13-10-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 10yds of lace for $10.50. Round your answer to the nearest cent if necessary.

Respuesta :

rickndebbie99
rickndebbie99 rickndebbie99
  • 13-10-2021

Answer:

The answer is $1.05

Step-by-step explanation:

$10.50÷10=$1.05

Answer Link

Otras preguntas

The ratio of blue marbles to redmarbles in a bag is 11:9. If there are 99 blue marbles, in the bag, how many red marblesare there?
Carmen is at a used bookstore. Paperback books cost $ 1 each, and hardcover books cost $ 2 each. Carmen can spend up to $ 10 in all.A. Write an inequality that
Help me please >.< ---------------------
How did the British challenge U.S. Neutrality in the war between France and Britain?
What are some advantages of using less farm machinery in planting?
what is 39/50 in a percent
There are 15 black mice in a cage. The ratio of all mice to black mice is 5:1. How many mice are in a cage?
Most prokaryotes contain a single, circular DNA molecule. True or false ?
Most prokaryotes contain a single, circular DNA molecule. True or false ?
What is the additive inverse of 4x